Nurkićev double-double nedovoljan Portlandu, Lakersi na korak do polufinala Zapada

0
106

Košarkaši Los Angeles Lakersa nijednom u četvrtoj utakmici doigravanja protiv Portland Trail Blazersa nisu izgubili vodstvo i na kraju su slavili rezultatom 135:115 i tako došli na korak do plasmana u polufinale Zapada (LA vodi 3:1 u seriji).

Lakersi su vodili od prve do posljednje minute protiv Portlanda, a Blazersima nije pomogla ni odlična partija Jusufa Nurkića. Reprezentativac Bosne i Hercegovine postigao je 20 poena i sakupio 13 skokova uz četiri asistencije za 27 minuta na parketu. Iz igre je Nurkić šutirao 7-10. Bio je najefikasniji igrač u porazu Blazersa. Damian Lillard se povrijedio početkom treće četvrtine i nije se vraćao na parket.

Na drugoj strani Lakerse je do nove pobjede predvodio LeBron James. Za svega 28 minuta na parketu sakupio je 30 poena, šest skokova i 10 asistencija. Anthony Davis susret je završio sa 18 poena.

Lakersi su u prvom poluvremenu postigli 80 poena, što je najviše za ovu ekipu u jednoj utakmici doigravanja još od 1987. godine. Naredni duel ove dvije ekipe je u noći sa srijede na četvrtak. Inače, Lakersi su na ovoj utakmici nastupili u crnim dresovima u znak sjećanja na tragično preminulog Kobea Bryanta.

Oklahoma City Thunder je izjednačio u seriji sa Houston Rocketsima na 2:2. U sjajnoj četvrtoj utakmici OKC je slavio rezultatom 117:114. Oklahomu su do pobjede vodili Schroder (30) i Paul (26). Kod Rocketsa 32 poena postigao je Harden.

Miami je “pomeo” Indianu u četiri utakmice. Sinoć su slavili rezultatom 99:87. U polufinalu Istoka igrat će protiv boljeg iz duela Milwaukee – Orlando (Bucksi vode 3:1 u seriji). Drugi polufinalni par Istoka je Boston Celtics – Toronto Raptors.